Sportujeme s kočárkem

Jestliže jste byla v době před těhotenstvím aktivní, jistě vám sport chybí. Po šestinedělí se však můžete pomalu začít vracet do své formy.

kočárkem se nemusíte jen procházet, můžete s ním i sportovat a výborně si psychicky odpočinout, zatímco svaly budou pracovat. Cvičení s kočárkem zvládnou i netrénované maminky.

Strollering

V Česku vzniklý sport pro maminky. Strollering je dynamická chůze s kočárkem spojená s kardio cviky, s protahováním a s posilováním svalů. Toto cvičení může cvičit každá maminka sama, nebo s jinými maminkami a cvičitelkou. Ve větších městech se pořádají takové procházky s cvičením. Ke strolleringu nejsou potřeba žádné speciální pomůcky a kočárky i když sportovní oblečení a spodní prádlo se bude jistě hodit. Některé kočárky jsou sice nevhodné pro svou vyšší hmotnost, ale aspoň dají mamince víc zabrat a spálí tak víc kalorií. V mezipauzách se využívá cvičení třeba v parku na lavičkách, zábradlí, opírá se o různé zdi, protahuje se…

Bruslení na inlinech

Jestliže maminka zvládá chůzi s kočárkem a ráda bruslí, může tyto oblíbené činnosti spojit, obout brusle a vyrazit na nejbližší cyklostezku či do parku. Bruslení s kočárkem je náročnější než chůze. K bruslení je potřeba kvalitní kočárek s ruční brzdou pro bezpečné zastavení, aby bylo děťátko v bezpečí. Takový kočárek musí být vybaven pětibodovým bezpečnostním systémem. Je na každé mamince, zda zvolí tříkolový či čtyřkolový kočárek. U čtyřkolového se říká, že má větší stabilitu proti převrácení.

Bruslení je sportovní aktivitou, ale hlavně zábavou. Opora kočárku nádherně pomáhá mamince udržet rovnováhu, troufnout si mohou i lehce pokročilé bruslařky. Úplné začátečnice by měly mít na paměti, že kočárek není prorážející štít, na který se mohou spolehnout.  Díky ruční brzdě se s kočárkem daleko lépe zastavuje.

Na kolo s miminkem

Pro přepravu dětí si můžete vybrat buď přívěsný vozík nebo cyklistickou sedačku. Obě varianty mají svá pozitiva i negativa. V sedačce můžete s děťátkem lépe komunikovat. Má lepší rozhled do okolí. Nevýhodou je, když usne, hlavička je bez podpory a kymácí se na všechny strany, což neprospívá krčním obratlům. Místo toho ve vozíku se dítě mírně sesune a může klidně spinkat. Vozík je z tohoto důvodu pro dítě pohodlnější. Vozíky mají široký rozchod kol a nízko posazené těžiště, které poskytuje skvělou stabilitu. Navíc je možné do vozíku zakoupit tzv. miminkovník, ve kterém můžete přepravovat opravdu malé miminko, protože bude v poloze jako v autosedačce. Ať už máte dítě v sedačce či ve vozíku, vyhýbejte se raději rušným komunikacím a jezděte spíš po cyklostezkách. Výrazně tak snížíte riziko dopravní nehody.

Vyberte si jakoukoliv sportovní aktivitu, která vás bude bavit. S dětmi se dá dělat spousta aktivit, které budou bavit nejen maminku, ale i samotné dítě.

Přečtěte si i další články na téma cestování s dětmi:

Žádný komentář

Vložit komentář