Začněte s malováním na kamínky

Pokud jste na svých procházkách ještě nepotkali barevný kamínek, možná jste se špatně dívali. Ulice, parky i turistické stezky jsou plné ručně malovaných pokladů, které vykouzlí úsměv na rtech. Chcete se i vy připojit do velké skupiny malířů na kamínky?

Proč začít s malováním?

Nových koníčků není nikdy dost. U malování na kamínky si snadno vyčistíte hlavu, pustíte uzdu své fantazii i kreativitě, a navíc je to další důvod vyrazit ven do přírody. Pro ty, které nebaví bezcílné procházení, se rázem stane důvodem každý další kamínek na malování.

Tento způsob trávení času si našel spoustu příznivců. Váš kamínek se tak snadno může objevit v jiném městě, státě i na jiném kontinentě. Putování svého uměleckého díla můžete sledovat v různých skupinách na Facebooku.

Co je potřeba do začátku?

1.    Kamínek

Nejoblíbenější jsou hladké valouny, ale malovat můžete na cokoliv, co po cestě potkáte. Po tom, co si ho přinesete domů, ho pečlivě omyjte kartáčkem a saponátem a nechte důkladně uschnout.

Kamínky můžete také koupit v hobby marketech, pozor ale na ty lesklé. Mají na sobě povrchovou úpravu, která by mohla vaše dílo pokazit.

2.    Barvy na malování na kamínky

Nároky na barvy jsou celkem vysoké. Musí dobře krýt, neztékat, držet a zároveň neschnout příliš rychle. To vše splňují akrylové barvy dostupné v mnoha barvách i variantách použití. V kalíšku nebo fixu si můžete vybírat z pastelových, metalických i výrazných barev. Dostupné jsou také speciální akrylové fixy, které práci usnadní.

3.    Lak

Po zaschnutí malby je nutné vytvořit ochranou bariéru před deštěm, rosou i přímým sluncem. Bezbarvý akrylový nebo disperzní lak zajistí, že kamínek bude moci ve své původní kráse cestovat opravdu dlouho.

4.    Štětce

Pro začínající i zkušené malíře je důležité mít různé šířky štětců, které nebudou limitovat jejich tvořivost. Začněte těmi nejjemnějšími a přiberte i jeden širší, kterým vybarvíte větší plochy.

5.    Radost z malování

Udělejte si na malování dostatek času, těšte se na čas pro vás a předávejte toto nadšení i dětem. Pokud vám chybí inspirace, na FB stránkách nebo na Pinterestu najdete mnoho zdařilých kamínků. Nejčastěji se malují zvířata, příroda i abstraktní motivy.

Ať už namalujete cokoliv, hlavní je radost. Vaše i toho, kdo kamínek najde.

Žádný komentář

Vložit komentář