Jak zpříjemnit dítěti cestování autem?

Jak si užíváte letních prázdnin? Už jste byli na dovolené? Jak cestování snáší vaše děti? Pokud se na dovolenou teprve chystáte a čeká vás dlouhá cesta autem, pak vám přinášíme pár užitečných rad, co vše může vašemu dítěti zpříjemnit cestu autem. Přeci jen nechcete, aby nudící se dítě v autě zlobilo, cítilo se nepohodlně, a z prázdninového cestování by se pak mohla stát pro všechny zúčastněné noční můra.

Dětská autosedačka na prvním místě

Děti v autě většinou sedí na zadních sedadlech. O tom, že mít bezpečnou a odpovídající dětskou autosedačku, není pochyb. Výběr a pořízení dětské autosedačky je velmi zodpovědný úkol, který není radno podceňovat. Klíčovým parametrem pro výběr autosedačky je váha dítěte. Dětské autosedačky se totiž dělí do skupin podle hmotnosti dítěte.

Krátce jen připomeneme, že v dětské autosedačce musí být umístěno a připoutáno každé dítě, které váží méně než 36 kg nebo měří méně než 150 cm. Věk není rozhodující. Sedačka by měla být technicky i tvarově vhodná do vašeho auta. Hlavička dítěte nesmí přesahovat autosedačku.

V žádném případě dítě při jízdě autem nikdy nedržte v náručí!

Ochranná fólie na sedadlo

Dětskou autosedačku již máme. Jak ale zpříjemnit dítěti cestování a zároveň zabránit, aby dětské špinavé botičky umazaly zadní část potahu sedadla řidiče a spolujezdce? Pořiďte si praktickou fólii, která zadní část potahu chrání přes poškrábáním a zašpiněním, protože je vyrobena z omyvatelného materiálu PVC, který lze jednoduše čistit.

Vyrábí se v univerzální velikosti a sedí ke každému sedadlu. Dá se jednoduše připevnit pomocí gumy. Pořídit si takovou fólii můžete s různými obrázky a motivy. Vašemu dítěti tak zpříjemní cestování.

Chrániče na bezpečnostní pásy

Některé dětské autosedačky nemají tak pohodlně vypolstrované popruhy. Nebo u autosedačky, která nemá vlastní popruhy, a dítě je do sedačky připoutáno bezpečnostními pásy vozidla. Tam se pak hodí praktická pomůcka na bezpečnostní pásy. A to chránič. Chrání dítě před odřeninami a opruzeninami, které mohou samotné pásy způsobit.

Navíc se vyrábí v různých motivech, s veselými obrázky. Chrániče jsou k pásu připevněny suchým zipem.

Dětský kapsář do auta

Dětský kapsář je ideálním řešením k uložení různých potřebných věcí při cestování autem. Zároveň chrání zadní část potahu předního sedadla před ušpiněním a poškrábáním. Dětský kapsář se přidělává v horní části šňůrkou a v dolní pružnou gumičkou. Kapsáře obsahují mnoho kapes ze zpevněné fólie, síťky, do kterých lze vložit oblíbené hračky dítěte, pití či svačinu. Starší děti zvládnou z kapsáře vyndat věci samy.

Cestovní polštářek

Do dětské autosedačky se cestovní polštářek hodí zejména ve chvíli, kdy dítě usne. Polštářek mu zajistí pohodlný spánek, aniž by mu klimbala hlava ze strany na stranu. Polštářek drží hlavičku dítěte ve správné poloze a zabraňuje naklánění do stran. Je vyroben z měkkého a pohodlného materiálu.

Sluneční clona – stínítko na okno

Děti cestování autem často prospí. Ale když jsou vzhůru, je velmi nepříjemné, když jim svítí slunce do očí. V takovém případě se hodí praktická pomůcka, a to sluneční clona na okno. Stínítko je vybaveno přísavkou, kterou se snadno přitlačí ke sklu. Je velmi skladné a lze složit do malých rozměrů. Veselé motivy, barvy a obrázky navíc zpříjemní dítěti cestování.

Žádný komentář

Vložit komentář