Tvoříme s dětmi a pro děti – Stojánek na pastelky

V podzimních chladných dnech, třeba když jsou děti nemocné a nemohou ven, můžete s dětmi vyrábět a tvořit. Třeba stojánek na pastelky. My jsme si ho vyrobili a skončili jsme s velkou krabicí plnou pastelek, které tam byly naházené ledabyle. Nový stojánek je super, protože pastelky děti samy ukládají podle barev.

______________________________________________________________

Budeme potřebovat:

roličky od toaletního papíru, barevné papíry, kartón, tavnou pistoli, lepidlo Herkules, nůžky, kolíčky

 

Postup:

Nejdříve si vše připravíme. Kartón jsme si vystřihli v takové velikosti, aby se nám na něj vešly všechny roličky od toaleťáku. Dokonce jsme ho udělali dvojitý, tedy slepili jsme dva stejně velké kartony. Potom si vystřihneme z barevného papíru pruhy o výšce roliček. Pruh barevného papíru lehce potřeme lepidlem Herkulesem a roličku obalíme. Kolíčky jsme použili, než lepidlo zaschlo, aby to pěkně drželo.

 

Jakmile máme připravené barevné roličky, nažhavíme tavnou pistoli. Pak můžeme začít přilepovat jednotlivé roličky ke kartónu a zároveň k sobě navzájem. Lepidlo z tavné pistole je tuhé hned, takže směle do rozdělování pastelek. To děti tuze bavilo. Dokonce si všechny pastelky samy ořezaly. 🙂

Inspirace na další tvoření s dětmi:

 

 

Žádný komentář

Vložit komentář