Plazička

Aby se miminko správně vyvíjelo a posilovalo svaly, které bude potřebovat k chůzi, mělo by trávit hodně času na bříšku. Od pasení koníků, přes plazení a lezení. Tedy i plazení je součástí přirozeného dětského vývoje. Ale, znáte to, podlaha je moc studená, a tak raději miminko moc často na bříško nedáváte. Pěnové podlahové puzzle se neustále rozkládá. Deka se pod miminkem mačká a znemožňuje mu plazení. Po koberci to plazícímu miminku moc nejde, protože to neklouže. Vyřešit to můžete plazičkou! To je věc!

Co je plazička?

Plazička je podložka pro plazící miminka, která chrání dětské tělíčko před chladem studené podlahy, a to pouze tam, kde má miminko choulostivá místa, tedy bříško, hrudník a podbřišek. Studené plovoucí podlahy a dlažba už pro vás nebudou noční můrou. Pomocí plazičky se miminko může pohybovat bez omezení v teple. Miminko bude dostatečně chráněno, ale nebude se potit.
Plazička nikterak nezasahuje do psychomotorického vývoje dítěte, dítě neomezuje v pohybu, spíše psychomotorický vývoj dítěte stimuluje, protože mu umožňuje se hýbat a plazit. Byla testována i ve fyzioterapeutickém centru.

 

Z čeho je vyrobena?

Plazička se vyrábí v Česku. Je chráněna užitným vzorem pro celou EU. Je univerzální velikosti. S rozměry 19 cm x 29 cm (šířka, délka). Plazička je oboustranná, takže v případě umazání a zašpinění stačí jen obrátit a miminko se může vesele plazit dál. Je vyrobena z hebkého fleecového materiálu a vystlaná hypoalergenním vatelínem. Je vybavena jemnými prádlovými gumičkami, které jsou opatřeny ochrannou pojistkou. Pokud dojde k silnějšímu napětí, pojistka se rozpojí. Plazičku můžete snadno odejmout, což se hodí, protože můžete kdykoliv miminko převléci, přebalit nebo mu plazičku otočit či sundat. Plazičku můžete nosit či vozit s sebou, protože nezabere mnoho místa. Údržba plazičky je nenáročná, stačí pouze prát podle návodu na visačce.
Složení plazičky: 100% polyester (fleece, vatelín), 100% bavlna (lem plazičky), elasten (v pruženkách).

Jak se plazička používá?

Plazička je vlastně taková látková poduška, ke které jsou připevněny elastické pruženky. Jedna pruženka vede bokem přes bedra miminka. Druhá část pruženky se nasazuje přes hlavičku a vede přes ramínka, na lopatkách se spojuje a dál vede přes záda až do rozkroku, kde je připnuta baby drukem. Nejprve se vždy připíná pruženka vedoucí přes ramínka a poté ta boční, která jistí tu první. Dítě si plazičku nezvládne sundat, avšak nenechávejte si hrát si s nepřidělanou plazičkou, mohlo by se zamotat do pruženky.

Jak plazička vznikla?

Plazičku vymyslela a vytvořila Veronika Girglová, když se její syn Sebastiánek začal koncem listopadu 2013 plazit. V prosinci spatřila světlo světa první plazička právě pro něj. Veronika hledala nějaké efektivní řešení, jak synka ochránit před chladem od podlahy, aniž by musela kupovat různé koberečky, deky či pěnové puzzle. Nejprve hledala rady na diskuzích maminkovských serverů, ale žádné řešení tam nenašla. A tak do obýváku položila starý koberec. Avšak Sebastiánek se plazil všude, jen ne po tom koberci. Potom malý nachladl, a to už Veronika vyrobila první plazičku, tedy takovou pra pra plazičku, protože plazičkou se stalo body s našitou beranicí, která udržela bříško v teple, ale byla pro Sebastiánka nepohodlná, nedala se prát a udržovat. Veronika tedy hledala jiné řešení, lepší materiál, který by nepropustil chlad, a zároveň aby byl příjemný a nedrhnul o podlahu. Jasnou volbou se stal fleece s vatelínovou vystýlkou. Tak vznikla první plazička.

Vzápětí se Veronika rozhodla plazičky vyrábět a prodávat, a tak se pustila do návrhu loga VG a do vylepšování jedinečného designu plazičky. Plazička musela být hravá a zároveň praktická. Veronika vytvořila střihy a najala švadlenu, která ušila podle jejích návrhů několik kusů, s kterými šla Veronika tzv. s kůži na trh. Ihned s jí dostalo mnoho pozitivních ohlasů, recenzí a fotek od nových majitelů plaziček. Díky tomu se pustila do velkovýroby.

Video malých plazivců s plazičkou

Můžete shlédnout zde: https://youtu.be/XZy8sqmrJNw

Kde plazičku zakoupit?

Kojeneckou plazičku můžete zakoupit na e-shopu kojenecke-obleceni.eu

Žádný komentář

Vložit komentář