Předvánoční tvoření

Také už u vás dneska sněžilo? U nás je celý den pořádná chumelenice a kromě opravdových malých sněhuláčků a bábovek ze sněhu jsme začali vyrábět i veselou zimní výzdobu. Zkuste si dle našeho návodu vytvořit zasněžené okno plné sněhuláků a sněhových vloček nebo lyžaře, který opravdu lyžuje 🙂 V článku najdete odkaz na šablonky.

Sněhuláci a vločky - závěs na okno

Na výrobu sněhuláků budete potřebovat: karton nebo čtvrtku, lepidlo, barevné papíry, fixy, bílou barvu, vlasec nebo provázek, nůžky

Jak postupovat?

Na karton či čtvrtku si předkreslete obrys sněhuláka, vystřihněte jej. Celého ho nabarvěte na bílo, my jsme použili bílou temperku, můžete ho třeba jen polepit bílým papírem. U čvtrky je situace jednodušší, tam už sněhulák bílý je, barvit nemusíte nic. Potom dokreslete nebo nalepte oči, nos, pusu, vybarvěte hrnec a koště. Sněhulák je hotový.

Vločky, hvězdičky

Tmavě modré vločky jsme vystřihali z barevného papíru. K výrobě stříbrných vloček jsme, ve stylu ani zrno nazmar, použili kalíšky z již vyhořelých obyčejných čajových svíček. Kalíšky jsme rozložili na placičky a vystříhali z nich hvězdičky.

Vše jsme navlékli na vlasec. Ten seženete v rybářských potřebách, ale někde mají i v papírnictví. Můžete použít i provázek.

Lyžující lyžař

Šablonku lyžaře si vytiskněte na bílý papír.

Šikovnější děti pomohou s vytřihováním a vybarvením. Náš lyžař zůstal zatím bílý, dětem se barvit nechtělo. To čeká asi na mě.... Poté lyžaře přeložte na půl a přelože mu lyže na koncích nohavic kalhot, aby pěkně stál na lyžích.

Pokud budete vyrábět z tvrdšího papíru a fouknete do dobře vyrobeného lyžaře, bude "lyžovat". Prostě pojede na lyžích po rovné podložce. Pěkné, ne? :-))

 

Přečtěte si i další články na téma Vánoce a děti:

 

 

Žádný komentář

Vložit komentář