Jak dodržet novoroční předsevzetí

Každý rok je to podobné. Lidé řeší, jaké si dají novoroční předsevzetí. Ovšem jen málo lidí je schopno tato předsevzetí dodržet alespoň krátkou dobu. Jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí? A jak taková předsevzetí dodržet?

Konec roku je pro předsevzetí nejpříznačnější. To proto že lidé koncem roku chtějí něco uzavřít a začátkem roku začít něco nového, lepšího. Lidé svá předsevzetí odkládají na přelom roku, berou ho jako odrazový můstek. Typické je hubnutí až po Vánocích.

Lidé si často dávají velká sousta, nereálná přání, nedosažitelné cíle, a tak často s předsevzetím končí již 2. ledna. Mnohem lepší je postupovat po malých krůčcích, stanovit si dosažitelné cíle. Např.kuřák, který byl zvyklý kouřit dvě krabičky cigaret denně, těžko skončí ze dne na den. Podobné je to u hubnutí. Organismus potřebuje postupné změny.

Pár rad na dodržení novoročního předsevzetí

Pozitivní myšlení – Zformulujte si jasně své cíle. Neříkejte „zhubnu“, ale „zacvičím si“.
Prostředí, které nás podporuje – Je dobré, když už se pro něco rozhodneme, aby nás naši blízcí podporovali.
Selhání – Pokud již začátkem ledna selžete (zapálíte si cigaretu, sníte čokoládu,…), neházejte flintu do žita. Jsme lidé, kteří mohou chybovat. Rozhodně se nenechte demotivovat jedním neúspěchem, a pokračujte dál v nastoleném režimu. Snažte se však podobným situacím vyhnout.
Odměna – Při dodržování předsevzetí se nebojte odměnit. Při pokusu o hubnutí nebude odměnou čokoláda, ale třeba nový parfém.
Vše si zapisujte – Zaznamenejte si svůj plán, odškrtávejte, co jste již zvládli, vypište si na papír časovým harmonogram,… Jakmile to bude černé na bílém, budete mít lepší přehled, co můžete a co ne.

Nejčastější novoroční předsevzetí

Přestat kouřit.
Zhubnout.
Sportovat víc než doposud.
Zdravě se stravovat.
Naučit se cizí jazyk.
Mít víc peněz.
Najít si přítele, přítelkyni, vdát se, oženit se.
Počít, porodit dítě.
Věnovat se rodině a dětem.
Nekoukat tolik na televizi a nesedět u počítače.

TIP: Chcete dodržet novoroční předsevzetí, doporučujeme se podívat na nejlepší keto diety.

Žádný komentář

Vložit komentář