Přídavné zpětné zrcátko do auta

V dnešní době, kdy je hustý provoz na silnicích a neustále slýcháme o četných nehodách, které se stávají na velkých, ale i menších silnicích, se úrazy v autě nevyhýbají ani rodičům s dětmi. Dětské autosedačky jsou již ze zákona povinné. Jak jinak ještě můžeme přispět k bezpečnosti v autě, ve kterém převážíme děti?
Při cestování s dětmi je nejdůležitější bezpečnost. Avšak cestování s uplakaným miminkem nebo rozjíveným batoletem může být pro řidiče velmi náročná. Malá miminka obvykle cestování autem prospí, ale co s rozjíveným batoletem? Pořiďte mu různé doplňky do auta. Kapsáře, stínítka nebo hračky na bezpečnostní pás. Dítě se prostě musí zabavit.
Řidič se má soustředit na řízení, protože prioritou je dovézt sebe a celou rodinu do cíle v pořádku a bez úhony. Proto je nutné maximální soustředění na jízdu. Na děti, které sedí vzadu v dětských sedačkách bychom se za jízdy neměli otáčet. Odvádí to pozornost a mohlo by dojít k nečekaným kolizím. Místo toho si můžete pořídit přídavné zpětné zrcátko, které vám umožní kontrolu dítěte. Jde o praktické a bezpečné řešení, které udržuje rodiče v klidu během jízdy. Opravdu je lepší kouknout do zpětného zrcátka než se otáčet dozadu.

Přídavné zpětné zrcátko


Zrcátko slouží ke kontrole dítěte v autosedačce umístěné po směru jízdy. Je vybaveno nerozbitným zrcátkem a upevňuje se na přední sklo pomocí přísavky. Je vyrobeno z plastu. Rozměry má 9,5 x 6 x 4 cm.

Jak cestovat s dětmi?

Pro plynule ubíhající jízdu je důležité, aby děti byly spokojené. Děti se nesmí cítit nepohodlně (pohodlí zajistěte polštářkem na podepření hlavičky při spaní, pásy můžete opatřit návleky, samozřejmostí je deka, důležitá jsou rovněž stínítka do oken proti slunci), nesmí se nudit, nesmí mít hlad a žízeň (mějte dostatek jídla a pití, může se stát, že uvíznete v koloně). Jakmile jim v autě připravíte příjemné zázemí, dětem nebude nic scházet, pak i dlouhé trasy zvládnou bez větších obtíží.
Pro ukrácení dlouhé chvíle může dítě sledovat pohádky, mít s sebou přenosné hry, může si kreslit, můžete společně zpívat a povídat si. Pro malá miminka jsou prima hračky vydávající zvuky.
Při dlouhých cestách nezapomeňte na pravidelné zastávky. Již před cestou si naplánujte, kde se dá zastavit. Vybírejte zajímavá místa, aby se děti zabavily. Vystupte z auta, hýbejte se, děti nechte proběhnout nebo si zahrajte na honěnou, na slepou bábu, apod.

Žádný komentář

Vložit komentář