Tvoříme s dětmi – Veselý plátěný plot

Když sousedi vyměnili starý pletivový plot za nový plechový, bylo sice prima mít soukromí a nekoukat si navzájem do zahrad a do soukromí, ale vzhled plotu se nám vskutku nelíbil. Byl takový smutný, nelidský, jak v průmyslové zóně. Malovat přímo na plot, který není náš, jsme nemohli, a tak jsme vzali staré bílé prostěradlo a začali s dětmi tvořit.

 

Batikování prostěradla

Nejprve jsme z bílého plátěného prostěradla vyrobili podklad pro malování, tedy jsme ho nabatikovali, obarvili barvami na textil (DUHA). Zelená – tráva, modrá nahoře – nebe, modrá dole – řeka, rybník, zkrátka voda. Barvení prostěradla byla práce spíš pro maminku, než pro děti.
Na obarvení celého prostěradla jsem potřebovala: barvu na textil DUHA (zelená), barvu na textil DUHA (světle modrá), velké hrnce, sůl, ocet.

Malování na prostěradlo

Nabarvené prostěradlo jsem nechala pěkně uschnout a pak přišla chvíle, na kterou se děti tolik těšili, kreslení, malování…
Potřebovali jsme: černý fix na textil, barvy na textil, štětce.
Nejprve jsme černým fixem předkreslili tvary a pak přišlo vybarvování. Starší dítě jistě zvládne i tvary nakreslit samo, ale mladším raději pomoci. Vybarvování děti zvládnou sami a baví je to velmi. Nechali jsme zaschnout. Některé barvy doporučují ještě zažehlit, ale když se nechají zaschnout dostatečně, tak to stačí.

Pak už jsme jen z kovových drátků vyrobili háčky a zavěsili na plot.

A jakou dělá dílo parádu. Hned je plot veselejší.

Žádný komentář

Vložit komentář