Plánování a příprava dětské oslavy: Na co nezapomenout?

Děti zbožňují oslavy, ať už se jedná o narozeniny či jinou událost. Ovšem naplánovat takovouto oslavu může být složitější, než se zdá. Je totiž třeba spousta plánování, abyste vše připravili ke spokojenosti dětem. Proto se hodí začít s přípravami řadu týdnů předem.

Výběr termínu

Vybrat vhodný termín je složité, jelikož najít volný den, kdy se budou moci dostavit ti, které chcete pozvat, dá zabrat. Z toho důvodu bývá nejoblíbenější sobota, v tento den je na oslavu dostatek času. Snažte se však informovat se předem u hostů, zda budou mít ve vámi vybraný den prostor.

Naplánovat byste rovnou měli také čas začátku oslavy. Ten se většinou odvíjí od stáří dětí.

  • Jestliže jsou ještě malé, volte odpolední čas.
  • Poměrně univerzální volbou je třetí hodina, kdy se děti vrací ze školky či mají po odpoledním odpočinku.
  • U nejmenších dětí do tří let je dobré oslavu neprotahovat, ideální dobou jsou zhruba dvě hodiny.

Náš tip: V každém případě se snažte do pozvánky na oslavu uvádět čas, kdy bude přibližně akce končit, aby si rodiče s dětmi mohli uzpůsobit denní harmonogram.

Nejlepší místo pro oslavu

Volba místa je velmi individuální. V letním období se přímo nabízí zahrada, pokud ji máte k dispozici, či případně park. Domluvit se můžete také s kavárnou či cukrárnou, takže vám odpadne řada starostí s přípravami a úklidem. Nejoblíbenější volbou však bývá konání oslavy doma. Můžete si tak totiž vše přizpůsobit podle sebe. Celou oslavu tak naplánujete do posledního detailu, aby si ji děti užily. V domácím prostředí nebudete limitováni ostatními.

Občerstvení

Na oslavě rozhodně nesmí chybět občerstvení. Ještě, než se vrhnete do příprav, ověřte si, zda některé z pozvaných dětí nemá alergii na některé potraviny. Narozeninová oslava se neobejde bez dortu, objednejte ho s předstihem v oblíbené cukrárně, či se pusťte do vlastního tvoření. Ostatní občerstvení pak záleží zcela na vás, hodí se však připravit drobnosti, které dítko vezme snadno do ruky a sní. Oblíbená je pizza a různé pečivo, ať už slané či sladké. Vybírejte z toho, co má dítě rádo.

Výzdoba

Na výzdobě se můžete pořádně vyřádit. Děti totiž milují balónky, konfety a další ozdoby. Pokud chcete, aby oslava byla opravdu jedinečná, zaměřte se na výzdobu v určitém tématu. Může se jednat třeba o oblíbenou pohádku, piráty, námořníky a podobně. Na trhu se nabízí různé produkty k výzdobě, díky kterým zvládnete krásně zařídit jakýkoliv prostor. Ať už za pomoci tematických dekorací, anebo těch klasických, které jsou také působivé.

Program

Vzhledem k tomu, že děti chvilku neposedí, hodí se mít připravený bohatý program, který je zabaví. Aktivity se snažte přizpůsobit věku malých hostů, aby si zábavu mohli užívat všichni.

U dětí budou rozhodně oblíbené barvy na obličej. Můžete sehnat někoho, kdo jim na tváři vytvoří jedinečné obrázky, které si děti zamilují. Nebo jim nechte volnou ruku, ať po sobě malují vzájemně. Her vhodných na dětskou oslavu je celá řada, k většině z nich nejsou potřeba žádné pomůcky, či si vystačíte třeba s balonky.

Jedinečné vzpomínky

Děti rostou velmi rychle, proto se hodí mít u sebe vzpomínky, které nás vrátí do dané doby. Právě oslava je jedním z velmi významných momentů. Rozhodně byste proto neměli zapomenout na fotografování. Byla by škoda pořídit pouze nekvalitní snímky z mobilního telefonu, nejlepší vzpomínkou jsou totiž papírové fotografie. Z toho důvodu se k takovýmto příležitostem skvěle hodí polaroid.

Focení s ním je jednoduché – stačí stisknout spoušť a počkat několik vteřin, poté získáte jedinečnou papírovou fotografii. Tu pak můžete založit třeba do rodinného alba, či vytvořit jedinečné album přímo z této oslavy.

Jak na polaroid?

Vzhledem k tomu, že polaroid je velmi specifický, běžně si ho nekoupíme. Využít však můžete vypůjčení od různých společností. Vybírat můžete z různých modelů, které se v určitých parametrech trochu liší. Na jeden či více dní tak získáte fotoaparát, mnohdy navíc půjčení polaroidu ani nic nestojí. Zaplatíte totiž pouze za fotografie, které opravdu pořídíte. Každá fotka se zvěční na jednotlivý film – právě za ten platíte. Získáte tak jedinečné vzpomínky, focení s polaroidem je navíc zážitek.

Na plánování dětské oslavy si dopřejte dostatek času. Nejdůležitější je vytvořit si plán, kterého se budete držet. Pak už záleží jen na vás, zda se o zařizování postaráte sami, či si někoho přizvete na pomoc. S občerstvením, výzdobou a dalšími věcmi vám mohou pomoci profesionální dodavatelé. Na vás už pak bude pouze užít si tento den s dětmi a zachytit jedinečné momenty.

 

Žádný komentář

Vložit komentář