Pečeme cukroví s dětmi

Pečení vánočního cukroví patří do téměř všech českých domácností. Ženy jsou dnes víc zaměstnané než dřív, proto času nemají tolik jako dřív. Navíc se chtějí věnovat dětem. Ovšem děti budou nadšené, když vám budou moct při pečení cukroví pomáhat.

Pokud chcete mít dokonalé cukroví a naklizenou kuchyň, děti do zadělávání těsta, vykrajování a pečení vůbec raději nepouštějte. Pokud jste však ochotné přijmout originální cukroví, které nebude vypadat jako to na obrázku v kuchařce, pokud jste schopná skousnout pomoučněnou celou kuchyň plnou dětských otisků ručiček na všem možném, tak se do společného pečení s dětmi rozhodně pousťte. Děti budou nadšené, když vám budou pomáhat. A navíc společné zážitky z pečení budou stát za to. Vše samozřejmě musíte přizpůsobit věku dítěte a přidělit mu práci, kterou zvládne, nebo alespoň s vaší pomocí.

Co budou děti rády dělat?

  • Mohou vám podávat kuchyňské náčiní, přebírat oříšky, rozinky a sušené ovoce. Samozřejmě s tím, že tu a tam něco uzobnou či pár kousků skončí na zemi.
  • Děti můžou vykrajovat formičkami z těsta různé tvary, např.linecké cukroví, perníčky,...
  • Děti budou ochotně míchat a přisypávat přísady do těsta. Klidně je nechtě těsto rukama pořádně prohňaňat.
  • Starší děti zvládnou cukroví slepovat, zdobit polevami či posypávat cukrem.
  • Nechte je vyklepávat cukroví z formiček.
  • Děti můžou cukroví rovnat do krabiček.
  • Malinkým asi ročním dětem už můžete na dětský stoleček nasypat mouku, cukr,..., jen ať prozkoumávají materiály.

Pozor!

Pozor na rozpálenou troubu a plechy. Buďte opatrní při práci s čerstvě vyndaným cukrovím z trouby. Děti by se mohly v zápalu činnosti ošklivě spálit. U malých dětí pozor na ostré předměty. Sledujte, aby malé děti neujídaly nevhodné potraviny a ingredience.

Nejenže je pečení pro děti zábavou, děti se také učí zacházet s kuchyňskými potřebami. Rozvíjí se u nich samostatnost, tvořivost a jemná motorika. A to hlavní je společně strávený čas, díky kterému vytvoříte nejen sobě, ale i vašim dětem, krásné vzpomínky.

Žádný komentář

Vložit komentář