Jakou vybrat dětskou elektronickou chůvičku?

V dnešní době snad každý ví o existenci elektronické chůvičky, která může být výborným pomocníkem. Jsou to vlastně takové vysílačky, které hlídají miminko, když s ním nejste v jedné místnosti, nebo když spinká na zahradě v kočárku. Koupě dětské elektronické chůvičky může být náročná, když na trhu je spousta různých typů s různými parametry. Jak koupit chůvičku, která vám bude vyhovovat?

Chůvičky x baby monitor

Chůvičky jsou zařízení, která přenáší zvuk (některé i obraz) miminka. Chůvičky mají vždy dvě jednotky – dětskou a rodičovskou. Dětská jednotka se umístí k miminku (do dětského pokoje, do kočárku,...). Rodičovskou jednotku je možné mít u sebe v kapse, na stole v místnosti, atd.

Monitor dechu se skládá z jedné nebo dvou senzorických desek, které jsou napojeny na řídicí jednotku. Ta bývá zavěšená na bočnici dětské postýlky a v případě zpomalení nebo zastavení dechu miminka, se spustí zvukový alarm.

Analogové x digitální dětské chůvičky

Analogové chůvičky se hodí do málo osídlené oblasti (vesnice, okraje měst). Mají málo kanálů a přenášejí zvuk na nižších frekvencích (jejich signál není rušen zdmi, stromy,...), ale více jsou rušeny jinými přístroji.

Digitální chůvičky se hodí i do hustě osídlených měst, sídlišť. Mají velký počet kanálů a umí si přeladit kanál vždy na nejlepší přenos. Nejsou tak náchylné na příjem cizího signálu a jiná rušení.

Dosah chůvičky

Důležitým parametrem je dosah chůvičky. Dosah, který je uveden výrobcem, se týká dosahu na volném prostranství, tedy bez překážek. Čím víc překážek bude mezi chůvičkou u dítěte a chůvičkou rodičovskou, tím se dosah zmenšuje. Jsou na trhu i chůvičky, které mají funkci kontroly dosahu. Pokud by takovou kontrolku neměly, mohlo by se stát, že miminko pláče a vy o tom nevíte.

Jednosměrné x obousměrné chůvičky

Zvuk je možné přenášet buď jen jedním směrem (od dětské jednotky k rodičovské) nebo existují i obousměrné chůvičky. To znamená, že dítěti můžete odpovědět, utěšit na dálku.

Videochůvičky

Běžné chůvičky přenášejí pouze zvuk, zatímco videochůvičky přenášejí zvuk i obraz. Přenos obrazu je však na úkor dosahu. Přenášejí obraz v pásmu 2,4 Ghz, v přenosu překážejí stromy, zdi. Videochůvičky jsou také náchylnější na rušení bezdrátovými a mobilními telefony, mikrovlnkami, wifi, apod. Videochůvičky se hodí tedy spíš do bytu než do velkého domu se zahradou.

Internetové videochůvičky

Místo klasické videochůvičky, která má malý dosah, lze zvolit variantu internetové videochůvičky. Signál se přenáší přes internet, a proto mají neomezený dosah, lepší obraz i zvuk.

Baterie

Většina chůviček má možnost používání baterií. Je to praktické tehdy, pokud chcete používat chůvičku mimo domov (např.dítě spí na zahradě v kočárku, nebo jste venku na zahradě vy a dítě spinká v domě). V ideálním případě budou baterie nabíjecí. Při nákupu chůvičky si zjistěte, zda je možné použití baterií u obou jednotek (u dětské i rodičovské).

Hlasitost

Důležitým aspektem při výběru chůvičky je její hlasitost. Nejlepší je vyzkoušet chůvičky přímo v obchodě.

Další vlastnosti

Dnešní chůvičky mají spoustu další vymožeností. Např.hrají ukolébavku, měří teplotu v místnosti, noční světlo.

Cena

K sehnání jsou dětské chůvičky za několik set korun, ale také chůvičky za několik tisíc korun. Vždy záleží, jaké má daná chůvička funkce, jaký má dosah, atd.

Žádný komentář

Vložit komentář