Dětská skluzavka

Některé děti tráví stále méně času neorganizovaným hraním venku. Většinu dne tráví v interiérech (doma, ve škole či školce, na kroužcích a mezitím je rodiče přepravují autem). A pokud jsou venku, často jde o organizované činnosti v podobě různých sportovních oddílů a kroužků. Děti však volný prostor v přírodě či na zahradě a neorganizovanou hru, kde mohou rozvinout svou fantazii, použít všechny své smysly a oddávat se spontánním hrám, potřebují ke svému zdravému vývoji. Úplně nejlepší je dětem umožnit užít si spontánní pobyt na zahradě u domu, kde dítě bydlí. Dítě, které je na přírodu zvyklé od malička, si vše na vlastní pěst, samozřejmě pod dohledem rodičů, ohmatá, okouká, oposlouchá, ochutná, očichá, zkrátka zapojí všechny své smysly, což doma u televize nejde. Menší děti musí být samozřejmě pod dohledem rodičů, avšak ti by neměli příliš zasahovat do jejich spontánních dětských her. V pozdějším věku, jak dětem přibývá na samostatnosti, můžou v přírodě a na zahradě pobývat se svými kamarády, vrstevníky nebo i samy.

 

Při pobytu na zahradě mohou děti ke svým hrám využívat dětské skluzavky. Jízda na dětské skluzavce rozvíjí smysl pro koordinaci pohybů, rovnováhu, posiluje svaly a přitom je to pro děti úžasná zábava. Na trhu je velké množství skluzavek, různých velikostí a barev.

Barevné provedení skluzavky probouzí u dětí fantazii. Skluzavka musí být vyrobena z kvalitního a pevného plastového materiálu. Ke skluzavce je možné připojit i hadici a udržovat klouzací část mokrou. Dítě se pak může klouzat v plavkách nebo nahaté rovnou do dětského bazénku. Stabilita je zajištěna plastovou podpěrou. Skluzavka je vhodná pro děti od 3 let. Rozměry: délka žebříku: cca 90 cm, délka klouzací části: cca 107 cm, šířka klouzací části cca 42 cm.

Nejezděte s dítětem na klíně!

Jestli máte ještě malé dítě, u kterého máte dojem, že by jízdu na skluzavce samo nezvládlo, a myslíte si, že si ho raději posadíte na klín a sklouznete se s ním, pak na to raději zapomeňte. Taková jízda s dítětem na klíně není nic bezpečného. Tím, že se kloužete společně s dítětem, zvyšujete pravděpodobnost toho, že by si dítě mohlo způsobit nějaký úraz, obvykle zlomit nohu. Noha se může zachytit za okraj skluzavky, stočí se dozadu a dojde ke zlomenině. Jde sice o velmi malou pravděpodobnost, že by se dítě rodiči na klíně takto zranilo, protože děti váží málo. Důležitou roli totiž hraje váha dítěte. Pokud by se noha dítěte, pokud jede samotné, zachytila, většinou se nic nestane, protože síla jejich pohybu není tak intenzivní. Nicméně když dítě sedí na klíně rodiče, jejich společná váha je mnohem větší, tudíž i větší síla pohybu.

Žádný komentář

Vložit komentář