Děti podle znamení zvěrokruhu

Každé dítě je jiné. Něco má dáno v genech, něco ovlivňuje jeho temperament a výchova, jiné zase vyplývá z jeho charakteru. Myslíte, že může mít na chování a život dítěte vliv i datum jeho narození? Závisí povaha dítěte na hvězdách?

Sluneční znamení zvěrokruhu ovlivňuje podle astrologie základní povahové rysy dítěte, jeho předpoklady, potenciál. Výsledná povaha je samozřejmě ovlivněna dalšími faktory, jako ascendent a znamení, ve kterém stojí Luna. V úvahu se bere i vzájemná poloha planet (aspekty), jejich pozice v astrologických domech atp. Každé dítě je tedy v podstatě kombinací několika osobností. Laikové tomu těžko porozumí. Více by musel vysvětlit zkušený astrolog.

Astrologie je o dvanácti slunečních znameních, avšak existuje mnohem víc různých typů lidí. Základem, jádrem lidské bytosti je však Slunce. Slunce představuje touhu být sám sebou. Ascendent ukazuje, jak se podvědomě ukazujeme jiným lidem. Ascendent odráží to, jak se chováme, ale Slunce je stále naší pravou podstatou. Podle astrologů je k porozumění vlastnímu dítěti nutné znát, v jakém znamení se dítě narodilo.

Beran (21.3.-19.4.)

Máte doma malého Berana? To abyste mu pořídili vyšší úrazové pojištění. Malý Beran bývá odvážný, vrhá se bezhlavě do každé akce, nemyslí na následky. Je nesoustředěný. Umí se rozzuřit. Je potřeba ho zaujmout nějakou aktivitou, jinak bude vymýšlet lumpárny. V pubertě je Beran velmi tvrdohlavý. Děti, které se narodí ve znamení Berana, jsou pod vládnoucím elementem ohně. Jsou také veselé, kamarádské, bezelstné, přímé, bezprostřední a především akční. Chtějí být první, neposedí. Rodiče malých Beranů by měli své dítě použit o následcích jejich činů. Malý Beran nepřemýšlí a nejprve jedná. Pak si teprve uvědomuje, co způsobil. Beran považuje svůj názor za jedinou pravdu, proto bývají Berani přirození vůdci s dobrou autoritou. Berani se lehce učí, mají skvělou paměť. Energii nejlépe vybijí při sportu a pobytu v přírodě.

Býk (20.4.-20.5.)

Dítě Býk bývá bezproblémové. Je spíš pomalejší a přemýšlivější, trpělivý, žádný dobrodruh. Často se ptá a očekává rozumnou odpověď. Také bývá tvrdohlavý, neumí ustoupit a stále prosazuje svůj názor. Býk nesnáší násilí a utlačování, proto na něj jedině s láskou a něhou. Býci jsou obvykle konzervativní, praktičtí, důslední, avšak tvořiví. Dítě Býk mívá klidnou povahu, ale umí se rozčílit, a to pak stojí za to. Malý Býk nemá rád změny, je spíš samotářský a hůř navazuje kontakty s vrstevníky. Dítě Býk může mít umělecký talent. I pro Býky jsou vhodné sportovní aktivity a pobyt v přírodě.

Blíženci (21.5.-20.6)

S malým Blížencem se nudit rodiče rozhodně nebudou. Jsou totiž velmi aktivní, vymýšlejí neustále nové a nové věci, zkouší, co mohou. Znamení Blíženců symbolizuje komunikaci, bystrost, zvídavost. Umí se však do sebe uzavřít a nekomunikovat s okolím. Malého Blížence je třeba nechat v klidu, netlačit na něj. On si musí vše promyslet, a pak teprve bude navazovat kontakt a komunikovat. Blíženci potřebují podporu, povzbuzení. Blíženci jsou upovídaní, dokáží bavit své okolí. Jsou to živé, hravé a zajímavé děti. Jsou rozevlátí a na praktické věci rádi zapomínají. Od malých Blíženců očekávejte neustále „proč“. Blíženci jsou učenliví, výborně se učí cizím jazykům. Duševní svět blíženců je z půli skutečný, z půli fantazie. Jsou nadaní ve hře na hudební nástroje, modelářství, a obecně duševní činnosti.

Rak (21.6.-22.7)

Malí Raci jsou citlivé, až přecitlivělé, empatické bytosti. Potřebují podporu a péči. Umí být náladoví a hlavně závislí na mamince. Rodiče by měli malým Rakům zvyšovat sebevědomí, hlavně v pubertě. Nesmí ho nechat v úzkostlivé stavu. Musí s ním mluvit o problémech, mazlit ho, hladit. Raci se hodí do rodiny. Díky své vnímavosti dokážou vycítit rodinnou atmosféru. Neumí zapomenout na křivdy. Jsou to obvykle zasněné děti, které často žijí ve svém vlastním světě. Vhodné aktivity pro Raky jsou výlety do přírody, s dobrým výhledem, lesy a otevřené louky. Raci milují domácí mazlíčky a umí o ně krásně pečovat.

Lev (23.7.-22.8)

Malí Lvi jsou usměvaví, odvážní, hrdí, tvrdohlaví. Aktivní oproti vrstevníků, mají nevyčerpatelnou energii. Rádi prosazují své názory a nechtějí poslouchat. Patří již od dětství mezi vůdcovské typy, umí velet všem kamarádům ve školce. Na Lva nemůžete jít násilím, to nenávidí. Raději použijte lásku a náklonnost. Lev má herecké a dramatické sklony, je rád středem pozornosti. Je sebevědomý, velkorysý. Např. dítě Lev se rádo rozdělí o hračky i sladkosti.

Panna (23.8.-22.9)

Malé Panny jsou nenáročné, nejsou divoké, nevrhají se do her bezhlavě. Jsou spíš klidnější povahy, vyrovnané. Takové puntičkářské. Jsou přizpůsobivé, rádi plánují, jsou přesné a mají organizační schopnosti. Potřebují povzbuzovat kvůli malému sebevědomí. Špatně nesou kritiku a nemají tak bohatou fantazii. Ve společnosti jsou spíš tiché. Rády poslouchají a přemýšlejí nad tím, co se kolem říká a děje. Jsou to praktičtí a nohama na zemi pevně stojící jedinci. Mají rádi pořádek a tělesné pohodlí. Miminka Panny nemají ráda vlhké pleny, ulepené prsty. Vhodné aktivity pro malé Panny jsou výlety do přírody, sport, účast na různých kroužcích, všude kde mohou pomoci ostatním.

Váhy (23.9.-22.10.)

Váhy jsou bystré, vrtkavé, hodné děti. Zajímají se o vše krásné, milují teplo domova. Potřebují lásku, cit a něhu. Neumí se rozhodovat. Mají raději pevný řád. Hledají rovnováhu a harmonii. Potřebují si s ostatními povídat. Nemají rády nepříjemné a negativní prostředí. Váhy jsou váhavé, neumí se rozhodovat. Nejsou tvrdohlavé. Stačí si s dítětem Váhami rozumně povídat a dopřát mu čas, aby se sám rozhodlo. V komunikaci jsou spíš opatrnější. Než něco řeknou, pečlivě to promyslí. Bývají to dobří studenti. Jsou zvídaví, uvažují logicky. Vhodnou aktivitou je pro ně poslech hudby a střídání aktivit k udržení zdravého duševního a fyzického zdraví.

Štír (23.10.-21.11.)

Malí Štíři jsou už od malička zvídaví. Vyžadují však absolutní pozornost svých rodičů. Jsou žárliví ke svým sourozencům a kamarádům. Malí Štíři potřebují lásku, laskavost a důslednost. Štíra nelze rozmazlovat, jinak si myslí, že dostane a může vše, co chce. V pubertě je potřeba Štíra hlídat, rád experimentuje. Štír symbolizuje také moc, tajemno, technické nadání, sexualitu. Jde o znamení silně citové a komplikované. Často prožívá citové zvraty, s nimiž si neví rady. Dokáže se vcítit do druhých. Nemá však moc smysl pro humor, avšak na druhou stranu umí vše dělat s velkým zaujetím a vášní. Má silnou vůli, proto by rodiče malého Štíra měli být ve výchově důslední a pevní. Se Štírem těžko dělat kompromis. Štír nesnáší změny. Je nedůvěřivý. Ideální aktivitou je sport, pobyt v přírodě.

Střelec (22.11.-21.12.)

Střelci jsou od mala živé, usměvavé, přátelské děti. Mají však problémy s posloucháním autorit, tedy rodičů a učitelů. Jsou dobrodružní s vlastními názory. Nesnáší křivdy. Jsou upovídaní. Miminka a batolata milují mazlení a lásku. Ve svém dětství hledají poznání, rádi cestují, touží po svobodě. Jsou od přírody optimističtí, bezstarostní, také trochu nezodpovědní. Nenechají se porazit. Po nezdaru se spíš posunou ve vývoji dál. Jsou to usměvavé děti, které si nedělají velkou hlavu s ničím. Pravdy se snaží dopátrat za každou cenu. Děti Střelci se nedokážou často dlouho soustředit, proto se jim musí aktivity častěji střídat a dělat přestávky. Touží po vzdělání, avšak musí je to bavit. V opačném případě se špatně soustředí a mají nechuť k učení. Vhodnou aktivitou je cestování a objevování nových míst, výlety do přírody, neobvyklé sportovní aktivity a poslech hudby.

Kozoroh (22.12.-19.1.)

Malí Kozorozi jsou tvrdohlavé a neústupné děti. Jdou si za svým cílem a prosazují své myšlenky. Pr o rodiče je to občas velmi náročné. Jsou také praktičtí, ctižádostiví, spolehliví, vytrvalí. Někdy též samotářské povahy. Rádi testují své rodiče. Mají rády starší a vyzrálé osoby. Nemají rády velkou společnost. Mnohdy mají za celý život jen pár či jen jednoho kamaráda, kterému důvěřují. Pro malého Kozoroha je důležité je jeho vývoj naučit se vděčnosti. Ve škole i později v práci jsou pečliví. Vhodnou aktivitou je pobyt v přírodě, četba a jakákoliv aktivita, která vyžaduje pečlivost.

Vodnář (20.1.-18.2.)

Znamení Vodnáře představuje u dětí přátelství, život ve společnosti, magično. Malý Vodnář je přemýšlivý, často přemýšlí nad něčím mezi nebem a zemí. Mají mnoho zálib, ve kterých vynikají. Rádi se liší. Vodnáři jsou často vynalézaví, originální a značně inteligentní. Mají pohotové reakce. Jsou už od malička nezávislí, svobodomyslní. Mají zajímavé nápady. A chtějí se lišit od druhých, přitom se však sami moc měnit nechtějí. Vhodnými aktivitami Vodnářů jsou procházky v přírodě, milují vodu a aktivity, kde mohou uplatnit svou originalitu a smysl pro vynalézavost.

Ryby (19.2.-20.3.)

Malé Ryby mají úžasnou představivost. Často mají problém rozlišit svět fantazie a reality. Rády se baví, jsou dobří řečníci, ale někdy chtějí samotu. Jsou velmi citlivé a zranitelné, potřebují proto lásku a pochopení. Žádný problém se nesmí řešit křikem, naopak. Rodiče musí problémy řešit v klidu, podporovat nízké sebevědomí. Ryby jsou idealistické, romantické, duchovní a plné citů. Často Ryby sní a na své okolí mohou působit nepřítomným dojmem. Umí se vcítit do atmosféry kolem a naladit na druhé lidi. Malé Ryby mají bohatou fantazii, jsou sniví, přecitlivělí. Děti, narozené ve znamení Ryb, jsou plaché a mají často zábrany ve styku s lidmi i vrstevníky. Bezpečně se cítí v domácím prostředí. Výchova Ryby by měla být založena na pozitivní motivaci. Ryby se poměrně dobře umí přizpůsobit změnám a novým podmínkám. Problémem je to, že mají dopředu zbytečně obavy, to kvůli své rozvinuté fantazii. Jsou spravedliví, mají sociální cítění a ochotu pomáhat druhým. Mají rády pohádky a mystické příběhy, kde vítězí dobro nad zlem. Bývají romanticky založené. Často z nich vyrostou básníci a spisovatelé. Vhodnou aktivitou pro Ryby je plavání v moři či rybníce, pobyt v přírodě, fotografování, atd.

Žádný komentář

Vložit komentář