Závody kočárků – již 8. ročník dne 14.5.2019

8.ROČNÍK CELOREPUBLIKOVÝCH ZÁVODŮ KOČÁRKŮ VE SPORTOVNÍ CHŮZI

STROLLERING® ZÁVODY KOČÁRKŮ ve sportovní chůzi již poosmé!

Kdy a kde?
Již tuto neděli dne 14. dubna 2019 přesně v 15 hodin odstartují po celé ČR v pořadí již osmé Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem. ​Nadcházející závody můžeme označit jako MEZINÁRODNÍ, neboť se k České republice přidá opět i Slovensko!

Pro koho?
Je tedy jasné, že druhá dubnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR a Slovensku, aby změřili síly v této netradiční disciplíně.

Kde se bude závod konat v Praze?
V Praze se letošní ročník Závodů kočárků ​koná ve sportovně-rekreačním areálu Ladronka na Břevnově a opět si můžete toto zábavně sportovní odpoledne užít společně s divadlem Mazec.

Komu bude věnován výtěžek ze startovného?
Celý výtěžek ze startovného bude věnováno na dobrou věc a to neziskové organizaci  Nedoklubko, která pomáhá a podporuje rodiny nedonošených dětí.

Co je cílem této akce?
Cílem je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. "Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, ​ vysvětlují propagátorky programu  Strollering® Sandra Jandová a Andrea Kadlecová.

Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," ​dodávají.

Co je podstatou samotných závodů?
Podstatou samotných závodů je CHŮZE s  kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.

3 kategorie závodů:

  • pro maminky
  • pro tatínky
  • a pro celé rodiny, kdy je potřeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně

Co bude součástí závodů?
Součástí závodů bude na každém místě jejich konání také doprovodný program ​určený především pro nejmladší účastníky závodů.

Jaký byl minulý ročník?
Minulém roce se závodilo na ​37 místech ČR a na Slovensku. ​Závodů se zúčastnilo ​ více jak 930 kočárků, ​ a na konto neziskových organizací se připsalo více jak ​ 121 996 Kč.

Přijďte si užít sportovně-zábavné odpoledne určené  pro celou rodinu!
Více informací na www.zavodykocarku.cz.

 

Co je to Strollering®?

  • Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe.
  • Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli. Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chtějí Sandra a Andrea prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout.
  • Cílem je motivovat ženy, aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily,
    že je dokážou uskutečnit.
  • I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!

 

Žádný komentář

Vložit komentář