Nejlepší dárek pro holčičku – panenka

Jak je možné, že když dáte dítěti na výběr z hraček panenku nebo autíčko, tak holčičky sáhnou po panence a chlapečci po autu? Je možné, že jsme to ovlivnili my už tím, jak k dětem přistupujeme a jak se k nim chováme. Už od narození rozdělujeme holčičky a chlapečky, holčičky do růžové, chlapečci do modré. Nebo je to snad tím, že každé pohlaví má své zvláštnosti už při hraní v dětství? Co způsobilo, že některé hračky jsou typicky ženské a jiné zase pánské?

Většina odborníků se přiklání ke genetice, k přírodě. Odpověď hledejme u našich prapředků. Hlavním důvodem je to, že ženy jsou předurčeny k tomu, aby vnímaly a uvědomovaly si sociální vztahy, souvislosti, tomu se nejlépe naučí hrou s panenkami. Muži upřednostňují hračky, které se hýbou a pohybují, což odkazuje na mužskou roli lovce, která se ukrývá v mužské DNA (a je stále stejná dnes i v dobách paleolitu).

Příčinou jsou také hormony. Hladina testosteronu, které bylo dítě vystaveno během těhotenství a hladina v jeho těle po narození, ovlivní to, po jaké hračce sáhne a co ho zajímá. Zjednodušeně řečeno, čím vyšší je hladina testosteronu, tím je větší pravděpodobnost, že dítě sáhne po autíčku či jiné klučičí hračce.

Panenky jen pro holčičky?

Panenky samozřejmě nepatří jen do rukou holčiček. Děti si mají hrát s tím, s čím si hrát chtějí. My rodiče je však nesmíme okrádat o zájmy a sny, o které projeví zájem, jen kvůli zastaralým stereotypům. Např. Tatínek přece nedopustí, aby si jeho syn hrál s panenkami a kočárkem. To je zastaralé myšlení. Nemůžeme si být jistí, že směrování, jaké dětem udáváme, je správné. Pokud si bude holčička chtít koupit vrtačku a šroubovák, s klidným svědomím jí to dopřejte. Může být technický typ a třeba se tomu může v budoucnu věnovat. Vždyť ženy dnes vykonávají všelijaké „mužské“ práce.

Avšak převážná většina holčiček stejně raději sáhne po panence. Panenka patří k prvním hračkám, které byly objeveny například v egyptských hrobkách. Panenky jsou úžasné hračky pro malé slečny, které objevují svět maminek. Holčičky panenky převlékají, krmí, češou, starají se o ně, učí je,…

Dnešní doba nabízí moderní miminka, která jsou jako živá, některé mluví, jiné pláčou, zpívají či chodí. Takové multifunkční panenky neocení malá batolata, ale starší holčičky, předškolačky a školačky.

Mluvící a zpívající panenka

Panenka je součástí dětství každé holčičky. Holčička se s láskou o panenku stará. U holčiček panenky podporují rozvoj zodpovědnosti, fantazie a učení se novým věcem. Panenka umí krásně mluvit a zpívat. Mluvící panenka se stane nejlepší kamarádkou, se kterou se může holčička podělit o všechna svá tajemství, radosti i trápení. Zpívající panenka se může stát skvělým dárkem pro všechny malé slečny.

 

Krásná dětská panenka PlayTo je mluvící a zpívající holčička. Hlava, ruce a nohy jsou vyrobeny z gumy, tělíčko pak z měkkého materiálu, díky čemuž se může dítě k panence krásně přitulit. Panenka má milou tvářičku, získá si srdce holčičky svými modrými kukadly a růžovými rtíky. Má roztomilé oblečení, jako je tylová sukýnka, tričko s nápisem, ponožky a čepička. Oblečení lze sundat a vyprat. Délka panenky je 46 cm, je zabalená v barevné krabici a hodí se jako milý dáreček. Tina se stane nejlepší kamarádkou vašeho děvčátka. Panenka má česky mluvící modul, který se nachází v kapsičce na bříšku. Modul po stisknutí přehrává 5 písní a mluví 14 českých vět.
Panenka zpívá tyto české písničky:
- Travička zelená
- Skákal pes
- Prší, prší
- Holka modrooká
- Šla Nanynka
Panenka mluví tyto české věty:
- Hraj si se mnou
- Dej mně spinkat maminko
- Maminko hraj si se mnou
- Zpívej se mnou
- Obejmi mě
- Tatínku mám Tě moc ráda
- Tatínku hraj si se mnou
a další.

Délka panenky je 46 cm.

Modul je napájen 3 kulatými bateriemi 1,5V (AG13, LR44-kulaté). Testovací baterie jsou součástí balení.

Panenka je zabalena v barevné krabici a hodí se tedy i jako dárek. Je vhodná pro děti od 3 let.

Žádný komentář

Vložit komentář