Kolo – odrážedlo

Děti dnes mohou začít jezdit na kole v útlejším věku, než bylo dříve zvykem. Mají totiž k dispozici různá odstrkovadla, odrážedla, a tak mohou trénovat cyklistické dovednosti již od raného dětství.

 

Odstrkovadlo

Ve věku, kdy již dítě zvládá chůzi, mu můžete pořídit motorku či nějaké autíčko, na kterém bude dítě sedět a odstrkovat se nohama. Zatím nemusí udržovat rovnováhu, ale naučí se odrážet a zatáčet. Navíc ho bude jistě taková činnost bavit.

 

Odrážedlo

Dětské odrážedlo vypadá jako nejmenší kolo, ovšem bez pedálů. Taková odrážedla se na trhu objevila teprve před několika lety a od té doby jsou velkým hitem u mnohých dětí a rodičů. Děti se na odrážedlech pohybují odrážením nohou od země, přičemž musejí udržovat rovnováhu. To je velmi důležitá dovednost při budoucí jízdě na kole. Odrážedla děti mohou zvládat již od věku 2 let. Důležité je, aby dítko dosáhlo nohama na zem.

Dětské dřevěné odrážedlo-kolo Milly Mally Duplo je ideální, když se dítě učí udržet rovnováhu. Je vyrobeno z pevného dřeva a doplněno veselými barvami a obrázky. Kolečka jsou gumová a nafukovací. Je tou nejlepší alternativou pro kolo s bočními kolečky, takže pozdější jízda na klasickém kole bude mnohem snadnější. Kolo je bez pedálů a brzdy, díky čemuž se dítě dokáže soustředit hlavně na držení rovnováhy a směr jízdy. Rukojeť je opatřena protiskluzem. Sedadlo je velmi pohodlné a měkké. Výška sedátka je nastavitelná od 35-40 cm. Průměr koleček je 28 cm a šířka 4 cm. Výška řídítek je 53 cm. Délka celého odstrkovadla je 86 cm. Hmotnost 4 kg. Kolo-odrážedlo je vhodné pro děti 2 – 4 roky.

Žádný komentář

Vložit komentář