Houpací koník – ideální dárek pod stromeček

K dětem patří hračky. Ať už jsou jakékoliv, dřevěné či plastové, pestrobarevné či černobílé, děti je všechny milují. Pokud ještě nevíte, co pořídit dětem pod stromeček, tak vám trochu poradíme. Při výběru hračky nás zajímá několik faktorů. Chceme, aby byla hračka bezpečná, aby zabavila dítě na dlouhou dobu. Právě houpací hračky toto nabízí a patří k nejoblíbenějším. Na houpacích koních se děti naučí držet rovnováhu a zvykají si na pohyb. Děti při houpání na koníkovi zapojují fantazii a rozvíjí motorické schopnosti. Mohou si hrát na rytíře na koni, na kovboje či princezny. Houpací koně se vyrábí v různých velikostech a provedeních, ať pro kluky či holčičky. A výborně se hodí nejen jako dárek pod stromeček, ale i jako dárek k narozeninám či svátku.

 

Odborníci se shodují, že dítě mezi 1-6 lety se učí velmi efektivně. Mnoho věcí dítě již umí ale v tomto věku navíc dochází k utužování všech dovedností. Dítě zkouší, co zvládne samo, co zvládnou jeho ruce a nohy atd. Hrou dítě rozvíjí a zdokonaluje své smysly. Hra je pro dítě více než zábava. Houpací hračky přirozeně rozvíjí dětské myšlení a inteligenci. Dítě se učí a procvičuje vše, čemu se naučilo a houpací hračky podněcují, aby dítě používalo své smysly a své tělo.

 

Houpací hračky se vyrábí ze dřeva nebo plastu. Také mohou být plyšové houpací hračky. Důležitý je pro dítě vzhled hračky, aby houpací koník byl originální a neokoukaný. Dřevěné houpací hračky jsou ekologické a mají dlouhou životnost. Houpací hračky z plastových materiálů mají menší životnost než dřevěné, ale zase jsou lehce omyvatelné a lépe udržíte čistotu. Navíc dítě zaujme větší škála barev plastových houpacích hraček. Houpací hračky plyšové nebo z kombinovaných materiálů budou příjemně měkké a krásně barevné, možná trochu nepraktické na údržbu.

 

Na trhu je nepřeberné množství houpacích hraček. Vybírat můžete z hraček různých barev a designu. Záleží, co se vám a vašim dětem líbí. Houpací hračky navíc mohou mít různé doplňky a některé mohou vydávat i zvuky. Děti mají jiné preference než dospělí, proto se dítěte zeptejte, co se mu líbí a jaké hračky by dalo přednost. Houpací koníci mohou vydávat zvuky, řehtat a hýbat tlamičkou. Jiná houpací zvířátka mohou hrát melodie.

 

Pro nejmenší děti již od 18 měsíců se hodí houpací sedačky ve tvaru zvířátek nebo oblíbených dětských věcí. Například krásná houpací beruška. Beruška vydává zvuky. Je vyrobena z měkkého plyšového materiálu, díky čemuž si dítě může užívat houpání po dlouhou dobu.

 

Pro starší děti jsou vhodní houpací koně. Třeba houpací koník s melodií. Po stisknutí ouška koník pohybuje tlamičkou, vesele řehtá nebo hraje veselou hudbu. Baterie se vkládají do pouzdra umístěného na bříšku. Hračka pomáhá dítěti rozvíjet koordinaci pohybů a podněcuje jeho představivost. Houpací lišty lze jednoduše odšroubovat.

 

Další neobyčejně krásný houpací koník je koník Milly Mally s mnoha vychytávkami. Po zmáčknutí oušek koník pohybuje ocáskem i tlamičkou a vydává zvuky. Je vyroben z měkkého materiálu, díky čemuž si Vaše dítě může dlouho užívat skvělou zábavu. Hračka má sedlo, dřevěné rukojeti a dřevěné stupátka na nohy. Součástí je také krásná plyšová hračka v kapsičce. Koníka lze z houpacího rámu sundat a použít jako samostatnou hračku. Nosnost je 30 kg.

 

Žádný komentář

Vložit komentář