Dětská lékárnička na cesty

Doba prázdnin a dovolených s sebou přináší nejen krásné zážitky, ale občas i nějaké ty nepříjemnosti. Zkuste se na ty zdravotní připravit alespoň tím, že s sebou na cesty povezete dobře vybavenou lékárničku. Co by nemělo chybět v lékárničce pro děti?

Opalovací a poopalovací krémy

Opalovací krémy možná nejsou součástí lékárničky, ale jejich důležitost přesto připomínáme. Pro děti vybírejte kvalitní krémy s vysokým ochranným faktorem. Nezapomeňte na prostředky po opalování, zvláště pokud se chystáte k moři.

Dezinfekce a ošetření drobných poranění

Pro případná zranění či oděrky přibalte dezinfekční prostředky jako jsou Septonex či Jodisol, náplasti s polštářkem, obvaz, gázové čtverečky.

Průjem a zvracení

Nechte si poradit v lékárně a vyberte některých z následujících prostředků Smecta, Enterol, Carbosorb, Endiaron apod. Při obtížích se zvracením podávejte dítěti rehydratační roztok Kulíšek.

Komáři, klíšťata

Nezapomeňte repelenty, na štípnutí k dezinfekci použijte Jodisol a pokud štípance svědí, Fenistil gel.

Teplota, bolest

Léky ke sražení teploty či utlumení bolesti by v lékárničce na cesty také neměly chybět – vyberte např. Ibalgin, Panadol, Paralen, Nurofen, apod.

Alergie

Pro děti s alergiií nezapomeňte přibalit léky, které normálně používají – Zyrtec, Zodac, Claritin apod.

Nevolnosti při cestování

Pokud se dětem dělá při cestování špatně, podejte jim před jízdou Kynedril. V lékárně můžete zakoupit také speciální žvýkačky, jejichž žvýkáním předcházíte nevolnostem při cestováníKinedryl, žvýkačky Travel gum při cestovní nevolnosti

Ostatní léky

Užívá-li dítě nějaké léky pravidelně, nezapomeňte je také vzít s sebou na cesty.

Šťastnou cestu a příjemné letní cestování bez obtíží vám přejí Maminky.eu.

Žádný komentář

Vložit komentář