Kojící polštář – průvodce kojícími polštáři

Kojící polštář je dnes velkým pomocníkem kojících maminek. Pokud přemýšlíte, zda jej vůbec potřebujete, případně jaký a kdy si koupit, připravili jsme pro vás následující rady - průvodce kojícími polštáři. Tato pomůcka usnadní život vám i vašemu miminku.

 

Proč kojící polštář?

Kojící polštář je víceúčelový výrobek, který nabízí komfortní pohodlí nejen pro maminku v době těhotenství, ale i pro miminko, případně i pro miminka dvě.

Při kojení ho můžete použít ve všech polohách – jak při kojení vleže, tak při kojení vsedě a také při bočním, tzv. fotbalovém držení.

Kojícímu polštáři se také říká umělá děloha.

V době po porodu se většina miminek bojí velkého prostoru kolem sebe. Není se čemu divit, vždyť devět měsíců byla v klidu v bříšku, kde pociťovala teplo a bezpečí, a najednou mají spát ve velké neznámé postýlce. Kojící polštář se používá k vyplnění velkého prostoru, a jelikož ho používá i maminka, miminko se cítí bezpečně a myslí si, že maminka je stále nablízku. V menším provedení se používá i v inkubátorech.

Kromě toho jej můžete použít jako bezpečností bariéru kolem miminka, pro polohování miminka např. při jídle a také jako opora dítěte při sezení.

 

Kdy pořídit kojící polštář?

Protože se kojící polštář nepoužívá zdaleka pouze na kojení, ale jeho další funkcí je, že slouží i pro relaxaci maminky a při spaní na boku jako opora rostoucího bříška, je vhodné si jej pořídit již v druhém trimestru těhotenství.

 

Jaký vybrat kojící polštář?

Nejvhodnějším typem výplně je duté vlákno.

PES duté vlákno – jedná se o duté vlákno ve tvaru kuliček, které zajistí, že si polštář i po vyprání ponechá tvar a vzdušnost. Výplň z dutého vlákna je ideální, jelikož je čištěné, antialergenní, vytváří nevhodné prostředí pro roztoče, dá se velice snadno vyprat v pračce, nešustí a přizpůsobí se vám i miminku.

Praktické je vybrat si takový polštář, který se dá prát v automatické pračce a nemusíte jej nosit do čistírny.

Žádný komentář

Vložit komentář